De følgende skolene har undervisning i utviklende matematikk etter Zankovs modell:

Arendal kommune

Nedenes skole  1. trinn, 2. trinn, 3. trinn
Moltemyr skole 1. trinn

Enebakk kommune
Ytre Enebakk skole 2. trinn

Etne kommune
Enge skule 1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn

Fredrikstad kommune
Lunde barneskole 1. trinn, 2. trinn, 3. trinn

Gjesdal kommune
Solås skole 2. trinn

Gran kommune
Trintom skole 1. trinn, 2. trinn, 3. trinn

Grimstad kommune
Eide skole 1. trinn, 2. trinn

Haugesund kommune
Austrem skole 1. trinn
Gard skole  1. trinn
Hauge skole 1. trinn

Hemnes kommune
Bjerka skole 1. trinn
Korgen sentralskole  1. trinn, 2. trinn, 3. trinn

Hå kommune
Varhaug skule 1. trinn, 2. trinn

Klepp kommune
Orstad skule  1. trinn, 2. trinn

Kviteseid kommune
Brunkeberg Oppvekstsenter  2. trinn, 3. trinn

Levanger kommune
Skogn barne- og ungdomsskole 1. trinn, 2. trinn, 3. trinn

Midtre Gauldal Kommune
Soknedal skole 1. trinn, 3. trinn

Oslo kommune
Gamlebyen skole  3. trinn

Sandefjord kommune
Fevang skole 1. trinn, 3. trinn
Framnes skole 1. trinn
Gokstad skole 1. trinn, 2. trinn
Unneberg skole 1. trinn, 2. trinn
Vesterøy skole 1. trinn

Sandnes kommune
Aspervika skole 1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn
Austrått skole 1. trinn, 3. trinn, 4. trinn
Bogafjell skole 1. trinn, 2. trinn, 3. trinn
Figgjo skole 1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn
Ganddal skole 1. trinn, 2. trinn, 3. trinn
Grenland kristne skole 1. trinn, 2. trinn
Hana skole 1. trinn
Hommersåk skole 1. trinn, 2. trinn, 3. trinn
Høle Barne- og ungdomskule 1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn
Iglemyr skole 1. trinn
Lura skole 1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn
Malmheim skole 1. trinn, 2. trinn, 3. trinn
Porsholen skole 1. trinn, . trinn 2, 3. trinn
Sandved skole 1. trinn, 2. trinn, 3. trinn
Smeaheia skole 1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn
Stangeland skole 1. trinn, 2. trinn
Sviland skole 1. trinn, 2. trinn, 3. trinn
Trones skole 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn
Tryggheim Forus 1. trinn, 2. trinn, 3. trinn

Sarpsborg kommune
Hafslund barneskole 1. trinn

Skedsmo kommune
Vigernes skole 1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn

Skien kommune
Bratsbergkleiva skole 1. trinn, 2. trinn, 3. trinn
Buer barneskole 1. trinn
Bølehøgda skole 1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn
Gjerpen skole 1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn
Kjørbekkhøgda skole 1. trinn, 2. trinn, 3. trinn
Klyve skole 1. trinn, 3. trinn
Moflata skole 1. trinn, 2. trinn, 3. trinn
Skotfoss oppvekstsenter 1. trinn, 2. trinn, 3. trinn
Stigeråsen skole 1. trinn, 2. trinn, 3. trinn
Venstøp skole 1. trinn, 2. trinn, 3. trinn
Åfoss skole 1. trinn, 2. trinn, 3. trinn

Smøla kommune
Smøla barneskole 1. trinn

Sola kommune
Dysjaland skule 2. trinn

Søndre-land kommune
Fryal skole 1. trinn, 2. trinn

Stavanger kommune
Madlamark skole 1. trinn
Nylund skole 1. trinn, 2. trinn

Surnadal kommune
Stangvik oppvekstsenter 1. trinn, 2. trinn

Time kommune
Rosseland skule 1. trinn
Hognestad skule 1. trinn